مرثیه ای برای صرفا جهت اطلاع!

زمانی که با رییس واحد مرکزی خبر ترم پیش کلاس داشتیم در لابلای درس که انصافا بیان شیرین و به یاد ماندنی داشتند، صحبت از اضافات خبر و حشو بود و این که با قطعیت بالا، به راحتی می شود یک سوم زمان و متن خبر را چه در خبرمکتوب و چه تلویزیونی کوتاه کرد بدون آنکه از اصل خبر چیزی کم شود. با همین ایده هم بود که زمان خبر کم شد.

برای مثال خبر ۲۰:۳۰ نیم ساعت بود و گاهی خبر۲۱ را می گرفت، در حالیکه حالا ۲۰:۳۰ که شروع می شود دیگر تا ۲۰:۴۵ تمام هست و آنتن می رود دست دوستان پخش.

در اینکه استاد بوالی، یک انسان بسیار حرفه ای در کار خودش هست، و دیسیپلین خاص خودش را دارد حرفی نیست، حتی تر اینکه روابط و سیستم ارتباطی ش نیز به نظرم با توجه به فضای کاری ش کاملا منطقی است.فضایی که ده دقیقه قبل سر کلاس هست و صمیمیت و محبتی که جاری ست، اینکه بلاخره در فضای آکادمیک من ِ دانشجو می توانم دو تا نقد جدی یا حتی اعتراض بکنم و ایشان گوش دهند و پاسخ دهند خوب است و البته همین استاد ده دقیقه بعد پای ماشین که می خواهد برود سوال من را طور دیگری جواب می دهد.

8_374637

اینها را خواستم بگویم تا برسم به صرفا جهت اطلاع!

صرفا یک برند خوب و پر بازدید برای سیما و واحدمرکزی ست که  ظاهرا دو هفته ای ست تعطیل شده. آخرین پخش آن به روایت سایت صرفا  در ۹بهمن پخش شده و از قضا به موضوعات خاصی هم پرداخته. از موضوع حکم رحیمی معاون اول سابق به م.ه رسید و آرزوی موفقیت کرد برای قوه قضاییه در مقابل آنان که پشتشان گرم است. به موضوع جدل مطهری پرداخت و موضوع مهم کف گرگی! و در آخر هم نقدی زد به هواشناسی که نتوانسته برف تهران را پیش بینی کرده و خب قبل تر هم طوفان تهران را نتوانسته بود. البته اول از همه هم کامران نجف زاده به اینکه اوضاعشان با کلی فشار پیدا و پنهان طوری است که با هر بار پخش صرفا یکی می آید و آتششان را خاموش می کند! اشاره دارد.

خب آیتم اول را که کنار پخش نشدن دو هفته ای صرفا بگذاریم معنا دار می شود اما سوال وقتی پیش می آید که مهندس بوالی در کلاس تمایلشان را جهت حذف صرفا جهت اطلاع با این استدلال که خب خبرهای صرفنی را در میان هفته و وسط خبرها بگذاریم برود و برای آخر هفته نگه نداریم، اعلام کرده بودند. با این نگاه سوال این است که آیا بنا بوده صرفا تعطیل بشود و البته بار روانی احتمالی تعطیلی آن مدیریت بشود؟ یا نه، واقعا فشار های وارده بر سازمان کار خودش را کرده است و صرفا موقتا یا برای همیشه تعطیل شود!؟

 

با این همه هرچند در بعضی تحلیل ها مهندس بوالی را کسی می دانند که کار خودش را انجام می دهد و خیلی در بند پاسخگویی نیستند، اما همچنان ، حتی وقتی با تعطیل شدن صرفا مخالف باشم، همچنان از حرفه ای بودن ایشان مطمئنم، و امیدوارم این هفته که هفته سوم از آخرین شماره‌ش هست، دوباره پخش شود.

بازتاب

بازتاب URL برای این نوشته:

Warning: Use of undefined constant display - assumed 'display' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/do4ir/domains/do4.ir/public_html/wp-content/themes/thewindcriesmary/single.php on line 31
http://do4.ir/%d9%85%d8%b1%d8%ab%db%8c%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d8%b1%d9%81%d8%a7-%d8%ac%d9%87%d8%aa-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9/trackback/

ارسال دیدگاه